DomNieruchomości

Mieszkanie w bloku

Mieszkanie w bloku

Mieszkanie w bloku jest idealne dla osób, które nie mają czasu wykonywać różnorodnych prac w domu i ogródku. Trzeba mieć na uwadze, że dom jednorodzinny wymaga ciągłej uwagi oraz troski. Jeżeli przytrafi się jakaś usterka to niestety jesteśmy zdani tylko na siebie. Nie można również zapominać o pracach pielęgnacyjnych w ogrodzie. Wszystko to jest bardzo czasochłonne, dlatego zapracowane osoby zwyczajnie nie mają na to czasu.

Zalety mieszkania w bloku

Najważniejsze zalety mieszkania w bloku to przede wszystkim duży komfort oraz bliska odległość do takich miejsc jak sklep lub apteka. Nie trzeba martwić się o ogrzewanie, odbiór śmieci oraz posesję. Wystarczy w terminie regulować opłaty, a wszystkie obowiązki leżą po stronie zarządcy nieruchomości. Na uwagę zasługuje także duża dostępność takich nieruchomości, ponieważ ofert jest naprawdę dużo. Osoby, które szukają mieszkania w bloku z pewnością znajdą je dużo szybciej niż dom jednorodzinny. Bloki zlokalizowane są też zazwyczaj w centrum miasta, dlatego odchodzi problem z dojazdem do pracy, szkoły lub uczelni. Dostępne są lokale z rynku wtórnego lub pierwotnego w różnych lokalizacjach. Różnią się od siebie ceną oraz standardem, dlatego każdy powinien bez większych problemów dopasować coś do swoich preferencji.

Można również skorzystać z usług biura nieruchomości. Agenci pomogą znaleźć idealną ofertę, a także napisać umowę przedwstępną. Warto zwrócić uwagę na fakt, że obecnie większość dużych osiedli mieszkaniowych powstaje w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Bezpieczne i efektowne osiedla znajdują się teraz również poza miastem, ale są bardzo dobrze połączone z aglomeracją, jeżeli chodzi o komunikację miejską. Do mieszkania ciężej jest się też włamać, ponieważ wszędzie obok mieszkają sąsiedzi, którzy mogą w każdej chwili wezwać policję lub ruszyć na pomoc. Należy też mieć na uwadze, że lokal w bloku zawsze jest łatwiej wynająć niż dom i z pewnością na taką nieruchomość będzie znacznie więcej chętnych.

Minusy mieszkania w bloku

Mieszkanie w bloku to jednak również minusy, a najważniejszą jest oczywiście brak ogródka. Do tego wszystkiego dochodzi dosyć mały metraż, który niektórym osobom może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Bloki są zaprojektowane w ten sposób, że domownicy mają niestety dosyć mało prywatności. W mieszkaniach jest też głośniej, ponieważ bezpośrednio za ścianą mieszkają sąsiedzi. Wybierając mieszkanie w bloku warto również zwrócić uwagę na otoczenie. Może się okazać, że blok jest zlokalizowany w pobliżu ruchliwej ulicy, a to niestety powoduje bardzo duży dyskomfort.

Udostępnij