Dom

Zakup płytek w internecie – O czym warto pamiętać?

Zakup płytek w internecie – O czym warto pamiętać?

Płytki ceramiczne i porcelanowe mają dość szeroki zakres cen, od bardzo przystępnych cenowo płytek, które pokrywają ekonomiczne podłogi łazienkowe i obudowy wanny, po drogie i precyzyjnie wykonane płytki rzemieślnicze, które są bardziej przeznaczone do elementów dekoracyjnych niż do pokrywania całych wnętrz. Jak się w tym odnaleźć?

Płytki do łazienki i kuchni – dlaczego online?

Kupowanie płytek online daje możliwość łatwego wybierania i rozważenia każdej z dostępnych opcji, bez nacisku ze strony sprzedawców. Poniżej przedstawimy CI kilka sztuczek, które pomogą Ci zdobyć wymarzone płytki do łazienki i kuchni w dobrej cenie, właśnie za pośrednictwem sieci internetowej.

Zakup płytek online – czego przypilnować?

Nie daj się zwieść zachęcającym cenom płytek online bez uwzględnienia wszystkich innych czynników. Wielu konsumentów traktuje wysyłkę i przeładunek jako nieistotny szczegół – całą swoją uwagę poświęcając na same płytki kuchenne, czy łazienkowe, ale często wysyłka i dostawa są tym, gdzie sprzedawca detaliczny czerpie zyski. Zamówienie płytek nawet do niewielkiego projektu zawsze wiąże się z ciężką wagą – co ma odniesienie do transportu i dostawy, a koszty poniesiesz Ty, konsument, a nie dostawca płytek. Jeśli poważnie myślisz o zaoszczędzeniu pieniędzy na kafelku, utwórz prosty arkusz kalkulacyjny, który pomoże Ci podjąć mądrą decyzję.

Co powinna zawierać tabelę w arkuszu przy zakupie płytek?

  • nazwa sprzedawcy,
  • cena płytek,
  • koszty wysyłki i obsługi,
  • dodatki. 

Zapewnia to jasne rozliczenie, ile naprawdę kosztują wybrane płytki online i które z nich są najbardziej opłacalne.

Spójrz na próbki, aby uniknąć zwrotów płytek

Liczni sprzedawcy internetowi ułatwiają zwrot produktów, jednak jeśli chodzi o płytek nie jest to tak łatwe, jak z większością innych przedmiotów. Nawet jeśli firma zajmująca się płytkami zaakceptuje zwroty nieotwartych pudełek w ciągu 30 dni, czy jesteś gotów wysłać i zapłacić za ten transport? Klient znów musi ponieść opłaty. Szczęśliwie renomowani sprzedawcy płytek online oferują rozwiązanie: próbki płytek, warto z tego skorzystać. 

Udostępnij