DomWnętrza

Sposoby na wyciszenie od sąsiadów

Sposoby na wyciszenie od sąsiadów

Mieszkając w bloku, szczególnie w wieżowcach o starej strukturze budowlanej to bardzo często jest się narażonym na to, że słychać sąsiadów z góry, dołu lub od boku. Może to być często tupanie lub płacz dziecka. Również przeszkadzające są szczekające psy. Może się zdarzyć też, że w nocy słychać chrapanie sąsiadów. W dzień przez cienkie ściany może być, słychać rozmowy i kłótnie sąsiedzkie. Dlatego dobrze, jest się zabezpieczyć od tego typu problemów.

Jakie zatem jest dobre wyciszenie mieszkania od sąsiadów?

Sposobów jest kilka. Pierwszym najprostszym jest rozmowa z sąsiadem, by zachowywał się ciszej, jednak z reguły to nie pomaga i trzeba uciec się do radykalniejszych rozwiązań. Jednym z takich rozwiązań jest wytłumienie. Jest to zabieg, który podnosi izolacyjność akustyczną w całym mieszkaniu lub w konkretnym pomieszczeniu. Można dać elementy, które wchłaniają dźwięki. Wygłuszenie jest kolejną opcją z walką z wyciszeniem od sąsiadów. Można wygłuszyć ściany za pomocą tapety lub paneli ściennych. Równie polecanym zabiegiem jest wyciszenie. Dobrym pomysłem jest podwieszany sufit. Zwłaszcza jeśli odgłosy dochodzą z wyższych pięter. Jest to jednak rozwiązanie, które wymaga przeprowadzenia remontu. Tak sufit stłumi hałas. Należy umieścić pomiędzy płaszczyznami sufitu materiał, który ma właściwości wygłuszające. Można też wygłuszyć drzwi. Są specjalne maty wygłuszające, które cieszą się ogromną popularnością. Uchronią nas one przed hałasem podchodzącym z klatki schodowej. Trzeba tylko dobrać odpowiedni materiał i wielkość do naszych drzwi.

Niezawodne sposoby

Niezawodnym sposobem w walce z głośnymi sąsiadami jest też wyciszenie okien. Dodatkowo także będziemy mieć ochronę w zimę przed uciekającym ciepłem. Wyciszenie okien zminimalizuje natężenie dźwięków dochodzących z zewnątrz. Można do tego użyć okiennic lub założyć okna dźwiękoszczelne. Mniej kosztownym rozwiązaniem na wyciszenie mieszkania od sąsiadów, jest rozłożenie grubych dywanów. Jest to opcja przede wszystkim dla tych, którzy mają problem z sąsiadami od dołu. Nie wszystkie sposoby są tanie, ale jednak nasz spokój i cisza jest bezcenny dzięki czemu, czasami warto, jest sięgnąć po takie rozwiązania. Będzie wtedy niesamowite miłe uczucie, gdy po skończonej pracy można będzie odpocząć w domu w ciszy, bez żadnej kłótni sąsiadów lub tupania małego dziecka. Warto też wybrać, takie rozwiązania, które starczają nam na cały czas pobytu w tym mieszkaniu. Dla swojego komfortu dobrze jest wyciszyć od razu całe mieszkanie włącznie z łazienką.

Udostępnij