DomWnętrza

Remont łazienki w bloku

Remont łazienki w bloku

Kiedy remontujemy mieszkanie w bloku, bardzo dużą wagę przywiązujemy do aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Zależy nam na tym, żeby salon, sypialnia czy kuchnia miały eleganckie podłogi, modne kolory ścian, a także żeby wyposażone były w nowoczesne meble. Nie inaczej sprawa ma się z łazienką. Oczekujemy, że będzie to również miejsce nowoczesne, praktyczne i o modnym wyglądzie. Jednak ze względu na swoją specyfikę, łazienka nie jest łatwym miejscem do remontu.

Czy łatwo jest nowocześnie zaaranżować łazienkę w mieszkaniu?


Pomimo tego, że pozornie nie spędzamy w łazience dużo czasu, warto zadbać o to, by było to pomieszczenie ciekawe i praktyczne. Łazienka to nie tylko miejsce, w którym się myjemy. Bardzo często wykonujemy tam czynności związane z pielęgnacją włosów, robimy makijaż, golimy się, przeprowadzamy różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Łazienka czasami pełni również funkcje toalety, pralni, suszarni. Na dodatek pomieszczenie często jest niewielkie i trudno dostępne. Te wszystkie elementy powodują, że remont łazienki i dostosowanie jej do naszych potrzeb może okazać się sporym wyzwaniem. Dlatego niezwykle ważny jest odpowiedni pomysł na łazienkę.

Podstawowym aspektem w łazience jest wybór między wanną a prysznicem.

Prysznic jest rozwiązaniem prostszym i zajmuje mniej miejsca, jednak wiele osób czasem marzy o wieczornym lenistwie w wannie. Istnieją już rozwiązania, które łączą w sobie jedno i drugie.

Plan małej łazienki


Bardzo ważne, szczególnie w przypadku małej łazienki, jest zaplanowanie miejsca dla pralki. Dostęp do niej musi być łatwy, zapewnione musi być także proste podłączenie mediów. Często spotykanym rozwiązaniem jest umieszczenie pralki w kuchni. Już nikogo nie dziwi taki sposób zagospodarowania, jeżeli urządzenie nie jest zbytnio wyeksponowane.
W dalszej kolejności należy rozwiązać problem gromadzenie brudnej odzieży i bielizny. Wygospodarowanie odpowiedniej przestrzeni na kosz może okazać się sporym problemem, zwłaszcza gdy mieszkańców jest wielu. Można na to wygospodarować miejsce pod umywalką i brudne rzeczy zamknąć w odpowiedniej szafce.
Kolejny problem to suszenie wypranej odzieży. W niewielkiej łazience nie łatwo wygospodarować na to miejsce a w mieszkaniu w bloku nie ma osobnego miejsca przeznaczonego na suszarnie. Można korzystać z suszarni w piwnicy, jeżeli taka jest albo zamontować specjalne systemy wysuwane jedynie na czas suszenia prania.
Prawidłowe zagospodarowanie pomoże na w życiu codziennym, ale nie zapominajmy jednak o estetyce pomieszczenia. Bardzo ważne są kolory farb i płytek. Z tego powodu, że łazienka jest najczęściej niewielka, znakomicie sprawdzą się jasne kolory. Duże lustro, nowoczesna armatura i dobrze zaprojektowane oświetlenie sprawią, że łazienka spełni nasze oczekiwania.

Udostępnij