Ogród

Krzewy kwitnące

Krzewy kwitnące

Ogród to często bardzo ważne miejsce dla osób, które posiadają własny dom. W sezonie wiosennym oraz letnim można w nim wypocząć całą rodziną. Z kolei zimą ośnieżone drzewa i krzewy tworzą bajeczną atmosferę.
Planując przydomowy ogród warto pomyśleć o odpowiednich roślinach. Coraz popularniejsze stają się kwiaty i krzewy, które nie wymagają regularnej i czasochłonnej pielęgnacji. Takimi roślinami z całą pewnością są między innymi krzewy długo kwitnące.
Piękne, kolorowe kwiaty cieszą oczy domowników nawet późną jesienią. Ich niewątpliwą zaletą jest wysoka odporność na wszelkie szkodliwe czynniki atmosferyczne, jak na przykład niskie temperatury, przymrozki, obfite opady deszczu czy wiatr.

Krzewy kwitnące

Przed zakupem konkretnego gatunku krzewów warto poprosić o radę sprzedawcę w sklepie ogrodniczym. Doświadczony pracownik zwykle potrafi doskonale sprostać oczekiwaniom swoich klientów. Wiele informacji można odnaleźć także na forach i grupach o tematyce ogrodniczej oraz w popularnych czasopismach. Bardzo bogatą ofertę różnorodnych roślin i krzewów mają również internetowe sklepy ogrodnicze. Ich dodatkowym atutem jest bardzo często także konkurencyjna cena. Kupując większą ilość można często zaoszczędzić także na transporcie.
Oczywiście krzewy od czasu do czasu wymagają nawożenia przy pomocy odpowiednich preparatów, a także przycinania. Dzięki tym zabiegom rosną w odpowiedniej formie i kształcie. W czasie suchych i ciepłych dni nie można zapominać też o regularnym podlewaniu.

Odpowiednie rośliny

Rodzice małych dzieci powinni w szczególności uważać aby zakupione rośliny nie wydawały trujących owoców. W rodzinnym sadzie bądź ogrodzie niewątpliwie sprawdzą się klasyczne i wszystkim znane gatunki, na przykład śliwki, jabłonie, grusze a także krzewy malin oraz borówki amerykańskiej. Ceny takich krzewów mieszczą się w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Warto zakupić je późnym latem, gdy wielu sprzedawców organizuje coroczne wyprzedaże asortymentu.
W ogrodzie gdzie czas spędza cała rodzina nie może zabraknąć również wygodnych i praktycznych mebli tarasowych. Wiele osób decyduje się na meble wykonane z rattanu lub odpornego na uszkodzenia plastiku. Warto zwrócić uwagę na fakt, aby poduszki był zdejmowane. Pomoże to zachować je w czystości i ochronić przed wilgocią. Spora grupa osób poleca również specjalistyczne pokrowce, które wykonane są z bardzo grubego materiału. Pokrowce montowane są przy pomocy rzepów lub specjalnych sznurków, które skutecznie zapobiegają ściąganiu i zsuwaniu się z mebli.

Udostępnij