BudownictwoDom

Budowa nowoczesnych domów piętrowych

Budowa nowoczesnych domów piętrowych

Nowoczesne domy piętrowe cieszą się w ostatnich latach bardzo dużą popularnością. Inwestorzy chętnie stawiają na takie projekty, dlatego przybywa ich coraz więcej. Domy piętrowe są idealne dla rodzin, które potrzebują dużo przestrzeni. Zazwyczaj rodziny wielodzietne decydują się na budowę takiego mieszkania. Można w ten sposób zamieszkać wspólnie ze swoimi dziećmi, rodzicami lub nawet dziadkami. Dom piętrowy będzie dobrym rozwiązaniem, jeżeli potrzebujesz większej ilości pomieszczeń.

Dom piętrowy

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że domy piętrowe umożliwiają uzyskanie większego metrażu nawet na bardzo małej działce. Działka nie musi być tak naprawdę duża, ponieważ dom jest budowany wzwyż. Takie rozwiązanie sprawia, że można zaoszczędzić dużo wolnej przestrzeni, którą można potem zagospodarować według własnych potrzeb i preferencji. Można na niej przykładowo stworzyć parking lub ogród. Skosy na piętrze mogą czasami utrudniać aranżację wnętrza, dlatego warto pamiętać o tym, żeby prawidłowo zaprojektować poddasze użytkowe. Wysokich mebli niestety nie damy rady postawić pod ścianą z ukosem, która jest pewną przeszkodą ograniczającą swobodę poruszania się po domu. W domach piętrowych zazwyczaj znajdują się dwie łazienki – jedna na dole, a druga na górze. W obecnych czasach nie trzeba nawet iść do pracowni architektonicznej, żeby zobaczyć projekty domów. Na rynku działają serwisy internetowe zajmujące się przygotowaniem i sprzedażą projektów domów piętrowych. Dostępne są domy tradycyjne, nowoczesne, a także z prostym stropodachem.

Cena domu piętrowego

Za gotowy projekt nowoczesnego domu piętrowego trzeba zapłacić około 2 – 3 tysięcy złotych. Żeby dopasować projekt do miejscowych warunków trzeba go jeszcze poddać adaptacji, a to wiąże się z kolejnymi kosztami oscylującymi w granicach 1 – 2 tysięcy złotych. Nowoczesne domy piętrowe są energooszczędne oraz niezwykle funkcjonalne. Dom nowoczesny posiada panoramiczne przeszklenia, dzięki którym ma się wrażenie jakby obcowało się z naturą. Żeby zmniejszyć koszty ogrzewania należy ulokować otwory okienne od strony południowej. Warto zdecydować się na nowoczesny dom piętrowy, jeżeli mamy do dyspozycji małą działkę, a potrzebujemy jednocześnie dużego metrażu. Domy typu stodoła z dachem dwuspadowym są obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem, które chętnie wybierają inwestorzy. Dach dwuspadowy nawiązuje do tradycyjnych rozwiązań spotykanych dawniej w architekturze. Decydując się na budowę domu, warto skorzystać z usług doświadczonych specjalistów, którzy od wielu lat działają w branży.

Udostępnij