BudownictwoDom

Płyty betonowe na ścianę

Płyty betonowe na ścianę

Beton na ścianę przygotowany jest na bazie cementu lub żywicy. Beton wykonany z żywicy jest bardziej elastyczny i można stworzyć różne wzory. To materiał wysokiej jakości. Nie wymaga tynkowania ani malowania. Jest produktem gotowym do nałożenia na ścianę. Beton w pomieszczeniu był wcześniej kojarzony z zimnem i nieprzyjemnymi odczuciami. Jednak od wielu sezonów beton zyskał na popularności.

Płyty betonowe nowoczesna moda na wykończenie wnętrz

Płyty betonowe na ścianę to popularne sposoby na wykończenie nowoczesnych wnętrz. Można wtedy osiągnąć efekt surowej betonowej ściany. Pojedyncza płyta betonowa na ścianę ma przeważnie formę prostokątną lub kwadratową. Warto także dodać, że nie wszystkie płyty betonowe na ścianę muszą mieć szary odcień. Można także dostać takie płyty o jasnej barwie. Takie płyty bardzo ładnie wyglądają w salonie, pokoju dziennym, czy w kuchni. Są modne od kilku sezonów. Sprawdzają się także w wilgotnych pomieszczeniach takich jak łazienki. Można go bez problemu stosować również pod prysznicem. Z racji tego, że jest to materiał odporny na wodę, to płyty betonowe są stosowane też w okolicach zlewu, jak i zmywarki. Takie płyty są odporne na zabrudzenia. Bardzo łatwo się czyści ten materiał. Odpowiednio dobrane płyty betonowe są również odporne na działanie grzybów i bakterii. Płyty betonowe to idealny materiał akustyczny. Dzięki temu odizolują niepożądane hałasy, które wydobywają się z innych pomieszczeń w domu.

Jak odpowiednio dbać o płyty betonowe?

Warto jest też pamiętać, o tym, że jeśli zależy nam na dobrej kondycji płyt betonowych, to należy je konserwować. Najlepiej jest to robić specjalnym środkiem do impregnacji, dzięki czemu nasze płyty będą nam służyć dłużej. Takie płyty mogą być matowe, błyszczące, czy gładkie. W każdym pomieszczeniu można dać inny rodzaj płyt, jeśli nie zależy nam na spójności w całym domu. Można kupić płyty betonowe już z gotowymi otworami montażowymi, co ułatwi nam pracę. Betony sprawdzają się zarówno dużych pomieszczeniach, jak i małych metrażach.

Z czym możemy połączyć płyty betonowe?

Płyty betonowe można także łączyć z różnymi innymi materiałami, takimi jak na przykład drewno. Beton można też umieścić na zewnętrznych ścianach jako ozdoba tarasu. Są wytrzymałe na mróz i promienie słoneczne. Niewątpliwą zaletą płyt betonowych na ścianę, jest przede wszystkim łatwy i szybki montaż w porównaniu na przykład z montażem zwykłych płytek. Efekt końcowy płyt betonowych na ścianę zależy od składu betonu, nakładania i wykończenia. Warto też dodać, że takie płyty betonowe na naszej ścianie będą wytrzymałe w użytkowaniu przez kilka kolejnych sezonów.

Udostępnij