DomWnętrze

Jak stworzyć małą garderobę w sypialni?

Jak stworzyć małą garderobę w sypialni?

Poprzez zastosowanie różnych sprytnych architektonicznych trików można doprowadzić do tego, że każde pomieszczenie w domu bądź mieszkaniu będzie spełniać jednocześnie kilka odmiennych funkcji. A czasem wręcz trzeba w ten sposób postąpić. W przypadku gdy chce się zaprojektować wnętrze jakiegoś mniejszego lokalu trzeba właśnie postarać się o to, aby zająć w nim jak najmniej wolnej przestrzeni. Nie jest to łatwe, ale jest wykonalne. Garderoba w sypialni to idealny przykład zgrabnego pomieszczenia odgrywającego dwie różne role w jednym czasie.

Jak takie pomieszczenie efektywnie przygotować?

Wielofunkcyjna przestrzeń na pewno wymaga dobrego rozplanowania. Błędem jest przekonanie, że garderoba to zbędna przestrzeń, której nie ma co nawet tworzyć w mniejszych mieszkaniach czy domach. W rzeczywistości nie musi być ona przecież oddzielnym pomieszczeniem. Śmiało można wygospodarować na nią jakiś mniejszy kącik w sypialni, który tak czy siak często pozostałby pusty albo zostałby wypełniony jakimiś niepotrzebnymi i zbędnymi rzeczami. Aranżację sypialni lepiej natomiast dobrze zaplanować, niżeli zupełnie przypadkowo dobierać do niej kolejne elementy, które koniec końców raczej nie stworzą spójnej czy jednolitej całości. Garderoba w sypialni wymaga przede wszystkim zastosowania odpowiednich mebli. A raczej nie będą to gotowe ich warianty, dostępne w różnych stacjonarnych salonach. Oczywiście łatwiej sięgnąć po coś takiego niżeli samodzielnie projektować zestawy różnych szaf i półek, jednakże meble stworzone na wymiar zawsze zostaną o wiele lepiej dopasowane do potrzeb i metrażu pomieszczenia, dzięki czemu zmieszczą się nawet na najmniejszej i najbardziej niepozornej przestrzeni.

Jak jaki sposób wykorzystywać garderobę?

Garderoby nie należy zresztą traktować jak czegoś tylko i wyłącznie praktycznego. Oczywiście ma ona służyć do przechowywania ubrań, butów i dodatków, ale to właśnie dzięki temu jednocześnie pomaga w dbaniu o schludność wnętrza. W momencie, gdy każda rzecz będzie mieć swoje oddzielne miejsce, w pokoju od razu zapanuje większy ład i harmonia. Tutaj trzeba natomiast podkreślić, że uporządkowane i zarazem czyste wnętrza zawsze prezentują się estetyczniej i wydają się większe od tych, w których zostanie nagromadzona zbyt duża ilość luźno leżących przedmiotów. To wciąż nie wszystko. Garderoba w sypialni nierzadko staje się jej dodatkową ozdobą i dzięki temu pozwala uniknąć zastosowania zbyt dużej ilości dekoracji. W mniejszych sypialniach warto natomiast używać takich ozdób, które są jednocześnie praktyczne.

Udostępnij