Multimedia

Wygodne suszenie odzieży

Wygodne suszenie odzieży

Każdy w swoim domu musi przeznaczyć miejsce na pranie i suszenie odzieży. Można to robić w różny sposób, ale najbardziej ekonomicznym sprzętem pod względem wykorzystania miejsca jest suszarka na pranie sufitowa. Jest to praktycznie najlepszy wybór do małej łazienki, na przykład w blokach. Można ją stosować także na strychu bądź specjalnie przeznaczonej do te suszarni, co ma miejsce często na ostatniej kondygnacji budynku. Dzięki swojej budowie suszarka sufitowa nadaje się bardzo dobrze do zawieszenia nad wanną, a także do suszenia bardzo mokrych tkanin. Woda może z niej swobodnie ściekać nawet przez dłuższy czas i nie trzeba pilnować czasu suszenia.

Jaki rozmiar suszarki sufitowej?

W sklepach znajdziemy wiele różnych modeli takich urządzeń. Suszarka na pranie sufitowa występuje w różnych rozmiarach, dzięki czemu dopasujemy ją do każdego pomieszczenia, także z nietypowym kształtem lub trudno dostępnym miejscem przeznaczonym do montażu. Dostępne są krótkie i długie suszarki, co pozwala zawieszać je na przykład na balkonie lub tarasie, dzięki czemu pranie może lepiej pachnieć niż po suszeniu w zamkniętym pomieszczeniu. Takie urządzenia sprawdzą się wszędzie tam, gdzie po prostu nie ma miejsca na suszarkę stojącą.

Czym się kierować podczas zakupu suszarki?

Pamiętajmy, że suszarka sufitowa musi być odporna na większe obciążenie. Dlatego należy zwrócić uwagę na jej wykonanie – to znaczy jakość oraz rodzaj zastosowanego materiału. Najlepsze modele są wykonane z polipropylenu lub stali. Trzeba dobrać taką suszarkę, która pozwoli zmieścić pranie dla wszystkich domowników. Pozwoli to również suszyć wygodnie takie rzeczy jak zasłony czy pościel.

Jeśli obawiamy się, że suszarka na pranie sufitowa będzie wyglądać niezbyt estetycznie w naszej łazience, można zdecydować się na jasny kolor lub dobrze komponujący się ze ścianami pomieszczenia. Dzięki temu suszarka nie będzie zwracać uwagi, jednocześnie montaż podsufitowy spowoduje, że linki do suszenia będą zawsze łatwo dostępne. Zwykle takie urządzenia mają 6 lub 7 linek, co doskonale sprawdzi się przy dużej ilości prania.

Suszarka sufitowa w wersji teleskopowej

Jest to specjalna wersja, głównie dla osób, które nie mogą się przekonać do klasycznej odmiany. Sprzęt można wtedy wygodnie złożyć i postawić pod ścianą, gdy nie jest już potrzebny. Podobnie, taka suszarka jest łatwiejsza w transporcie, a w razie potrzeby pranie można suszyć w dowolnym miejscu. Ma to szczególne znaczenie podczas remontów, przeprowadzek lub wtedy, gdy odwiedzą nas znajomi lub rodzina. Będziemy przygotowani na każdą okazję.

Udostępnij