Dom

Wykończenie wnętrza pod klucz – kosztowny kaprys, czy rozsądna opcja na aranżację domu lub mieszkania?

Wykończenie wnętrza pod klucz – kosztowny kaprys, czy rozsądna opcja na aranżację domu lub mieszkania?

Wykończenie wnętrza pod klucz to wciąż rzadkość w polskich realiach deweloperskich. Właściciele mieszkań chętnie korzystają z opcji własnej aranżacji, co w opinii wielu jest tańszą opcją niemal pozbawioną wad. Ale czy na pewno? Mieszkanie pod klucz – pora rozprawić się z mitami i przyjrzeć się uważnie tej opcji aranżacji wnętrza. Czy to na pewno kaprys, który sporo kosztuje, a może jednak rozsądne wyjście?

Mieszkanie pod klucz:

 • Dowiedz się, co zawiera się w usłudze aranżacyjnej wnętrza pod klucz
 • Poznaj zagrożenia wynikające z samodzielnej aranżacji wnętrza domu lub mieszkania
 • Odkryj atuty współpracy ze specjalistkami

Co obejmuje usługa aranżacja wnętrza pod klucz?

Wykończenie mieszkania przebiegające ściśle według planu, bez usterek, nieprzewidzianych wydatków i wydłużonego harmonogramu? Tak może wyglądać rzeczywistość w przypadku skorzystania z opcji mieszkanie pod klucz. Profesjonalną realizację usługi mieszkanie pod klucz przeprowadza pracownia projektowania i realizacji wnętrz KODO. W ramach obsługi proponuje wsparcie w fazie wyboru odpowiedniego mieszkania, a następnie na każdym etapie wykańczania wnętrza.

Oto mieszkanie pod klucz krok po kroku z pracownią projektowania i realizacji wnętrz KODO:

 1. Przygotowanie projektu wykończenia pod klucz – w projekcie są uwzględnione potrzeby domowników, standard wykończenia oraz możliwe rozwiązania. Na tym etapie klient otrzymuje także budżet całego przedsięwzięcia.
 2. Zakup i dostawa materiałów technicznych – korzystając z opcji mieszkanie pod klucz, nie trzeba martwić się wizytami w marketach budowlanych czy zamawianiem materiałów. Wszystkim tym zajmuje się pracownia projektowania i realizacji wnętrz KODO.
 3. Przeprowadzenie prac – czyli realizacja założeń projektu ściśle według harmonogramu. Już na etapie projektu szacowany jest też harmonogram, co pozwoli klientowi poznać datę możliwego wprowadzenia się.
 4. Zakończenie prac – czyli moment, gdy wystarczy wstawić meble i ulubione dodatki, a mieszkanie jest gotowe, by przyjąć lokatorów. Ważną informacją jest również serwis gwarancyjny, który trwa przez 24 miesiące od zakończenia prac.

Jakie zagrożenia czekają przy samodzielnej aranżacji wnętrza domu lub mieszkania?

Wciąż kusi Cię jednak samodzielne wykończenie mieszkania? Nim podejmiesz ostateczną decyzję, odkryj zagrożenia, które czekają na tych, którzy wybiorą aranżację wnętrza domu lub mieszkania na własną rękę:

 • Nieprofesjonalni fachowcy – nie każdy etap prac będzie możliwy do przeprowadzenia samodzielnie. O ile pomalowanie ścian wydaje się dość proste, o tyle kwestie elektryczne czy hydraulika wymagają specjalistycznej wiedzy. Pułapką dla wykańczających samodzielnie są jednak fachowcy, którzy wbrew zapowiedziom, nie wykonują swojej pracy rzetelnie. To z kolei może wywoływać…
 • Usterki techniczne – często są wynikiem pracy nierzetelnych ekip wykończeniowych, czasem wina leży po stronie dewelopera. Każdorazowa usterka jest nie tylko stresująca, ale często prowadzi też do nieprzewidzianych wydatków.
 • Budżet bez kontroli – czyli wynik nieumiejętnego planowania lub po prostu brak doświadczenia w realizacji podobnych projektów. Nie każdy laik zdaje sobie sprawę, że np. do drzwi potrzebne są ościeżnice, a do paneli podkłady i listwy. Niedoszacowany budżet rodzi nerwy i ryzyko niezrealizowania wykończenia w terminie.

Zalety wykończenia wnętrza ze specjalistami

Mając na myśli zagrożenia wynikające z samodzielnego wykańczania wnętrz, warto realnie rozważyć współpracę z pracownią projektowania i realizacji wnętrz. Zwłaszcza że zalety tego rozwiązania przekonują do obrania tej ścieżki. Wykończenie wnętrza ze specjalistami to:

 • realne oszczędności – samodzielne wykończenie wnętrza to wcale nie jest najtańsza opcja. Pomoc profesjonalistów skutkuje wykorzystaniem materiałów wysokiej jakości i odpowiednim wykonaniem, które przetrwa lata,
 • bezpieczeństwo – prace wykonane przez pracownię projektowania i realizacji wnętrz są objęte dwuletnią gwarancją oraz rękojmią. Oprócz tego klient otrzymuje też opiekę opiekuna, który jest gotowy na rozwiewanie wszelkich wątpliwości na bieżąco,
 • budżet pod kontrolą – już na etapie projektu klient poznaje nie tylko harmonogram, ale i kosztorys prac. Kosztorys jest gwarantowany podczas podpisania umowy, co oznacza, że nic Cię nie zaskoczy,
 • ścisły harmonogram – możesz zapomnieć o wielokrotnym przesuwaniu terminów oddania lokalu – data odebrania mieszkania gotowego do użytku jest również zagwarantowana w umowie. W ten sposób można zaplanować przeprowadzkę bez stresu,
 • wygoda – współpraca z pracownią projektowania i realizacji wnętrz to ulga dla wszystkich zabieganych i zapracowanych osób, które nie chcą martwić się o kwestie wykończeniowe. Gdy specjaliści zajmują się wykończeniem, Tobie pozostanie spokój ducha i oczekiwanie na dzień przeprowadzki.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij