Dom

Transport domków holenderskich — co warto wiedzieć?

Transport domków holenderskich — co warto wiedzieć?

Transport domku holenderskiego na działkę może być prostszy, niż się z pozoru wydaje w przypadku skorzystania z oferty profesjonalnej firmy świadczącej tego rodzaju usługi. Jakie podstawowe informacje na jego temat warto wiedzieć?

Transport domków holenderskich – jak wygląda?

Posiadacz takiego domku ma możliwość skorzystania z dwóch podstawowych form transportu. Pierwsza z nich jest dość skomplikowana i dotyczy domków holenderskich, które zostały już złożone w całości. W tym wypadku taki transport jest zaliczany do transportu ponadgabarytowego. Trudniej znaleźć firmę świadczącą usługi w tym zakresie, ponieważ musi ona spełnić szereg wymogów prawnych w postaci m.in. uprawnień, czy pozwoleń, a także dysponować profesjonalnym sprzętem, który zagwarantuje w pełni bezpieczny transport. Klientowi przysługuje w tym wypadku ubezpieczenie OCP, dzięki któremu ma on prawo do odszkodowania w sytuacji, w której dojdzie do uszkodzeń domku podczas transportu.

Sam domek transportowany w ten sposób również musi spełnić określone wymogi. Po pierwsze jego wysokość ze względów technicznych nie może przekraczać 4,2 metrów. W sytuacji, w której jego waga przekracza 30 ton, mogą być wymagane dodatkowe uprawnienia, choć zazwyczaj się tak nie zdarza. Od szerokości holenderskiego domku będzie zależała ilość pilotów wymaganych do jego przetransportowania. Model, w przypadku którego nie przekracza ona 3,4 metrów, może być on z powodzeniem przetransportowany przez jedną osoby. W przypadku szerszych domków w ich eskorcie bierze udział 2 pilotów.

Na znacznie mniej skomplikowanych zasadach odbywa się transport domku, który jest rozłożony. W tym wypadku należy jedynie zadbać o ułożenie w sposób bezpieczny wszystkich elementów na odpowiednich paletach. O wiele łatwiej jest znaleźć firmę, która będzie oferowała taką usługę.

Transport domków holenderskich – w jaki sposób mogą wyglądać jego potencjalne koszta?

Wycena usługi, jaką jest transport domków holenderskich, jest nierzadko rozpatrywana w sposób indywidualny. Na ostateczny koszt wpływają takie czynniki jak m.in.

odległość, na jaką będzie on transportowany, wagi danego modelu domku holenderskiego i jego szerokości, doświadczenia danego przedsiębiorstwa w świadczeniu tego rodzaju usług oraz jego renomy,

formy i stopnia skomplikowania danego transportu, która zależy od tego, czy domek jest złożony, czy rozłożony. Orientacyjny koszt takiej usługi może wahać się w przedziale kilkuset do ponad tysiąca złotych.

Udostępnij