Dom

Halvetic – jak i kiedy stosować produkt marki Ciech?

Halvetic – jak i kiedy stosować produkt marki Ciech?

Chwasty to największa zmora każdej osoby, która ma ogród. Niezależnie od jego powierzchni, pozbycie się chwastów stanowi nie lada problem. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę szybkie tempo ich wzrastania. Są jednak środki chwastobójcze, które są w stanie stać się sprzymierzeńcem każdego ogrodnika. Najpopularniejszym produktem jest Halvetic od marki Ciech Sarzyna.

Profesjonalny środek na chwasty

Całkiem możliwe, że Halvetic nie jest już obcym produktem i wiele osób już miało z nim do czynienia. Kto jednak nie poznał tego preparatu, musi pamiętać o ostrożności. Tak, aby nie zaszkodzić roślinom oraz własnemu zdrowiu. Jak stosować Halvetic?

Stosowanie produktu

Wszystko uzależnione jest od tego, z jakimi dokładnie roślinami ma się do czynienia. Sytuacja przedstawia się w następujący sposób:

  • rośliny rolnicze – w ich przypadku zalecana dawka wynosi 1,5 – 3,0 l/ha. Nie można przekraczać maksymalnej dawki, czyli 3,0 l/ha.

  • inne rośliny – zalecana dawka to 2,5 – 4,0 l/ha. Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 4,0 l/ha

Jeżeli chodzi o dozowanie produktu Halvetic, również należy trzymać się ściśle określonych zasad. Prezentują się one w następujący sposób.

Maksymalna dawka wynosi 6,0 l/ha – oczywiście, jeżeli chodzi o jednorazowe zastosowanie. W przypadku zalecanej dawki powinna ona utrzymać się na poziomie 4,0 – 6,0 l/ha. Tak samo sytuacja prezentuje się, jeżeli chodzi o rośliny sadownicze.

O czym nie można zapomnieć?

Halvetic to skuteczny środek na chwasty. Potwierdzają to opinie osób, które już używały tego produktu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ma się do czynienia z silnym środkiem chemicznym, który nie może być spożywany przez człowieka. Warto również pamiętać o tym, że preparat nie może być stosowany w parkach i ogrodach publicznych, na terenach sportowych, rekreacyjnych. Nigdy nie można doprowadzić do tego, aby środek został użyty w placówkach edukacyjnych, ponieważ będzie stanowił zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Rozsądnie należy podejść do tego tematu, aby wiedzieć, że chwastów faktycznie będzie się można pozbyć. Nie można jednak zapomnieć, że Halvetic nie likwiduje chwastów na zawsze. Zalecane jest systematyczne używanie, aby nie narażać się na odrośnięcie chwastów.

Czy można sadzić rośliny po użyciu Halvetic?

Oczywiście, że tak. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na polu posadzić nowe rośliny. Należy jednak zachować pewne środki ostrożności. Jeżeli na danym terenie były opryskiwane chwasty roczne, należy odczekać minimum dwa dni. Jeżeli jednak miało się do czynienia z chwastami, które miały przynajmniej kilka lat, zalecany czas odczekania to minimum pięć dni. W przypadku chwastów rocznych i wieloletnich, zalecany czas odczekania to wciąż pięć dni.

Należy więc wszystko zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, aby móc cały wysiew wykonać w odpowiednim czasie. Należy także pamiętać o tym, aby zapoznać się ze wszystkimi środkami ostrożności, jakie można znaleźć na opakowaniu tego preparatu, który zawsze trzeba rozrobić z wodą.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij