Budownictwo

Najbardziej interesujące projekty domów jednorodzinnych od MURATORA. Domy w stylu nowoczesnej stodoły

Najbardziej interesujące projekty domów jednorodzinnych od MURATORA. Domy w stylu nowoczesnej stodoły

Chcesz wybudować dom o eleganckiej, modernistycznej formie? A może zależy Ci, by był on maksymalnie energooszczędny i przyjazny dla środowiska? Twoje potrzeby zaspokoi budynek w stylu nowoczesnej stodoły. Najbardziej interesujące projekty utrzymane w tej formie znajdziesz w kolekcji MURATORA. Sprawdź, co przygotowali najlepsi architekci!

Przejrzysty – wariant III – parterowy dom dla mniejszej rodziny

Projekt domu Murator C365c – Przejrzysty – wariant III (arch. Przemysław Biryło) to propozycja skierowana do 3-osobowej rodziny (po zaadaptowaniu poddasza – do rodziny większej). Na jednej kondygnacji o powierzchni 62,8 m2 umieszczono centralnie zlokalizowaną część dzienną: salon i nieco oddzieloną kuchnię, z którymi sąsiadują dwie prywatne sypialnie. Projektant przewidział tu sporą łazienkę oraz kotłownię, w której – zgodnie z jego założeniami – powinien znaleźć się kocioł na paliwo stałe. Jeśli mieszkańcy będą potrzebować więcej przestrzeni, możliwe będzie zaadaptowanie poddasza i uzyskanie w ten sposób dodatkowych 31 m2.

Z zewnątrz ten jednorodzinny dom przypomina klasyczną stodołę. Jego bryła jest zaprojektowana na planie prostokąta oraz wyposażona w nieskomplikowany, dwuspadowy dach bez okapu, na którym można zamontować panele fotowoltaiczne. Na elewacji frontowej umieszczono niewielki daszek nad drzwiami wejściowymi oraz prowadzące do nich schodki, które urozmaicają formę obiektu. Ściana od strony dużego tarasu jest natomiast w pełni przeszklona, wpuszczając do wnętrz maksymalną ilość promieni słonecznych oraz sprzyjając ich naturalnemu dogrzaniu. Obiekt utrzymano w neutralnej kolorystyce bieli i szarości, ze wstawkami z klinkieru oraz desek elewacyjnych, które dodają mu oryginalnego wyglądu.

Zaczarowany – dom z poddaszem o ciekawej formie

Jeżeli podobają Ci się nowoczesne stodoły, a zarazem poszukujesz propozycji o nieco urozmaiconej bryle, zwróć uwagę na gotowy projekt o nazwie Murator C356 – Zaczarowany (arch. Witold Dominik, tech. arch. Tomasz Waligórski). Ta dostępna na stronie https://projekty.muratordom.pl koncepcja posiada powierzchnię użytkową 127,1 m2, zaspokajając potrzeby większej rodziny. Dwukondygnacyjny budynek podzielono na zlokalizowaną na parterze część wspólną oraz umieszczoną na poddaszu strefę prywatną. Przy wejściu do budynku znajduje się łazienka oraz gabinet, a dalej – korytarz prowadzący do salonu z kominkiem. Po drodze do pokoju dziennego usytuowano kuchnię ze spiżarnią, klatkę schodową oraz kotłownię z bezpośrednim dostępem na zewnątrz. Na wyższej kondygnacji architekt zaplanował dużą sypialnię gospodarzy z prywatnym tarasem oraz schowkiem, który świetnie sprawdzi się jako miejsce do przechowywania odzieży. Są tu również dwie dodatkowe sypialnie oraz ogólnodostępna łazienka i garderoba.

Zaczarowany to projekt domu, który także z zewnątrz zachwyca swoją nietuzinkową formą. Standardowa wizja nowoczesnej stodoły została tu przełamana dwoma podcieniami – nad tarasem oraz przy drzwiach wejściowych. Wzrok przykuwa także niewielki taras na poddaszu, wkomponowany w bryłę budynku oraz minimalistyczne, prostokątne okna bez szprosów, dodające całości nieco futurystycznego wyglądu.

Nowoczesna stodoła to doskonała propozycja dla osób, które chcą posiadać dom zgodny z najnowszymi trendami w architekturze. Taki budynek oferuje przestronne i starannie doświetlone wnętrza, a zarazem jest stosunkowo szybki i przystępny cenowo w realizacji. Co więcej, jego forma minimalizuje także liczbę mostków termicznych oraz znacząco ogranicza ucieczkę ciepła z wnętrz. W konsekwencji będzie dobrym wyborem dla inwestorów, dla których liczą się niskie koszty bieżącego utrzymania.

 

zdjęcie: Projekt EC317a – Dom oszczędny – wariant I (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją) z kolekcji Muratora, arch. Piotr Lewandowski

Tekst sponsorowany: Przykładowy gotowy projekty domu w stylu nowoczesnej stodoły – projekty.muratordom.pl 

Udostępnij