Dom

Jak i czym ciąć asfalt?

Jak i czym ciąć asfalt?

Asfalt to materiał o wielu cennych właściwościach. Jest twardy, a przy tym wyjątkowo plastyczny, z tego względu znajduje zastosowanie do budowy dróg. Po zmieszaniu go z kruszywem uzyskuje wysoką trwałość i staje się odporny na uszkodzenia mechaniczne. Pozwala więc na wybudowanie bezpiecznej nawierzchni, która służy kierowcom przez wiele długich lat. Drogi asfaltowe okazują się problematyczne w modernizacji, a do ich cięcia wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt.

Czym ciąć asfalt?

Czym ciąć asfalt? Aby zmodyfikować nawierzchnię z tego materiału, należy sięgnąć po profesjonalne piły tarczowe do asfaltu. Maszyny te cechują się wysoką wydajnością i znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie. Za ich pomocą przetniemy asfalt, asfalt modyfikowany, asfaltobeton, beton, beton zbrojony czy różnego rodzaju posadzki żywiczne itp. Ich skuteczne działanie wynika z ogromnej wytrzymałości tarcz diamentowych. Sprzęty te pozwalają na pracę z różnymi prędkościami cięcia, które można dostosować do danego kompozytu. Piły wyposażone w tarcze diamentowe umożliwiają swobodną i efektywną obróbkę, nawet szczególnie wymagających materiałów.

Za ich pomocą wykonuje się nie tylko cięcie, ale też frezowanie powierzchni czy usuwanie nierówności. To bardzo funkcjonalne i uniwersalne narzędzia, które wpływają na przyśpieszenie wykonywanych czynności. Ponadto cechują się długą żywotnością i bezawaryjnością. Przed inwestycją w piły tarczowe do asfaltu, należy zwrócić uwagę na rodzaj wykonywanych prac i wziąć pod uwagę to, czy proces cięcia ma być przeprowadzany na sucho, czy na mokro.

Czym jest tarcza diamentowa?

Tarcza diamentowa umożliwia sprawne i szybkie cięcie asfaltu. Składa się z dysku i segmentów diamentowych. Segment diamentowy jest to natomiast tak zwany ząb tarczy, złożony z opiłków diamentowych zatopionych w matrycy. Dysk tarczy diamentowej może być cichy albo głośny. Ponadto, w sprzedaży znajdują się te wentylowane lub nie. Oczywiście lepszą opcją jest wybranie produktu wentylowanego, gdyż zapewnia mu to dłuższą żywotność i większą wydajność cięcia.

Jak tnie się asfalt techniką diamentową?

Cięcie asfaltu odbywa się przy użyciu pił tarczowych wyposażonych w tarcze diamentowe. Zazwyczaj w budownictwie wykorzystywane są urządzenia spalinowe. Jeżeli jest dostęp do prądu, wówczas można sięgnąć po modele zasilanie energią elektryczną. Piły tarczowe pozwalają na precyzyjne cięcie asfaltu. Przydają się zwłaszcza podczas wymiany nawierzchni. Maszyny spalinowe samodzielnie poruszają się i zrywają starą nawierzchnię, dzięki ostrzom, skierowanymi do podłoża. Praca z nimi jest bezpieczna, gdyż urządzenia posiadają specjalne osłony.

Udostępnij