Dom

Cegła na ścianę – jaka najlepsza?

Cegła na ścianę – jaka najlepsza?

Wiele osób pragnie umieścić w swoim domu ścianę z cegły. W takim przypadku często ludzie zastanawiają się, do czego taka dekoracja będzie najlepiej pasować. Warto zaznaczyć, że podobnie jak cegła rozbiórkowa, także i nowo powstały klinkier występują w wielu wersjach. Z tego powodu warto będzie się zorientować lepiej przy ich wyborze, a następnie dokonać właściwego zakupu. Warto dowiedzieć się, jaka cegła na ścianę w domu będzie najlepszym pomysłem.

Czy warto stosować cegłę na ścianę?

Należy pamiętać, że cegła na ścianie może różnić się nie tylko pod względem koloru, ale również metody wykończenia. Taki wybór gwarantuje nam sporo walorów estetycznych, jednakże sam wybór dotyczyć będzie również tekstury i pochodzenia cegły – mowa tutaj o tle historycznym. Nie jest to czynnik istotny dla każdej osoby, jednakże można znaleźć takich ludzi, dla których oryginalność danej płytki jest najważniejszą kwestią w czasie wyboru. W przypadku gdy aranżację danego wnętrza chcemy zacząć od położenia cegły, warto będzie popuścić nieco wodze wyobraźni. Warto zaznaczyć, że czerwone płytki bądź różnokolorowy klinkier będzie dobrym wyborem. Pozostałe elementy należy dopasować do cegły. Bardzo ważną sprawą w czasie wyboru właściwych płytek stanowić będzie wielkość pomieszczenia mieszkalnego. Jeżeli postawimy na białą cegłę na ścianie, to można optycznie zmienić postrzeganie danej przestrzeni. W ten sposób będzie się nam wydawać, iż miejsca w pomieszczeniu jest o wiele więcej. Jest to świetny sposób na ciasne aneksy bądź mniejsze pokoje. Jeżeli byśmy zastosowali białą cegłę, to można powiększyć pomieszczenie. Barwa samej cegły jest bardzo istotną sprawą. Biała może świetnie pasować do kuchni, salonu, a także łazienki.

Jaki kolor cegły na ścianę?

Na rynku dostępne są też czarne płytki z cegły w ogromnym lofcie. Takie rozwiązanie sprawi, iż pokój będzie wydawał się mniejszy i mniej przytłaczający. Przy pomocy klinkieru w ciepłych barwach można skutecznie zwiększyć estetykę pomieszczenia. Wiele osób zastanawia się, jakie płytki na ścianę dobrać do wcześniej zaaranżowanego pomieszczenia. W takim przypadku najlepiej będzie postawić na kilka zasad designu. Warto przeanalizować komplementarność kolorów oraz kilka innych kwestii. Trzeba też powiedzieć o tym, że stara cegła na ścianę występuje w wielu różnych odmianach. Należy pamiętać, że kontrastowe zestawienie krwistoczerwonej cegły czy białych mebli to bardzo proste oraz niesamowicie skutecznie rozwiązanie. Tego typu klinkier świetnie zgrywać się będzie nie tylko z drewnem, ale również z czarnymi detalami, które będą bardzo dobrze wyróżniać się na przykład na czerwonym tle. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że na rynku kupić można wiele rodzajów płytek z cegły. Różnią się od siebie kolorem, teksturą, ale także pochodzeniem. Spora część z nich została zrobiona z prawdziwej cegły. Inne natomiast mogą być zrobione od razu jako gotowe płytki. Cegły na ścianę najlepiej będzie zamówić od sprawdzonego i renomowanego producenta.

Udostępnij