Jak zaaranżować wnętrze salonu połączonego z kuchnią w stylu skandynawskim?
Otwarta kuchnia cieszy się coraz większą popularnością, głównie przez funkcjonalny charakter takiego rozwiązania. Jeszcze do niedawna w polskich domach kuchnia musiała być zamknięta, a wszystkie dobywające się z niej zapachy nie mogły przedostać się do innych pomieszczeń. Teraz modne są otwarte kuchnie, połączone z salonem. Jak zaaranżować całą przestrzeń?
Czy ozdoby z kamienia sprawdzą się zarówno w domu jak i ogrodzie?
Ozdoby z kamienia naturalnego coraz częściej wykorzystywane są nie tylko w ogrodach, tarasach i na balkonach, ale też we wnętrzach, jako dekoracja na półkach, ścianach lub element wystroju wnętrza. Kamień wprowadza do pomieszczeń odrobinę naturalności i nawet jeśli został wyrzeźbiony do formy geometrycznej donicy, w dalszym ciągu wygląda surowo, kontrastując z bardziej delikatnymi akcentami.
Alternatywa dla malowania ścian. Sprawdź nasze pomysły
Malowanie ścian to jeden z najszybszych sposobów na odświeżenie pokoju lub całkowitą zmianę jego wystroju. Niestety, ze względu na czas schnięcia farb, wymaganą podczas malowania precyzję i potencjalny bałagan, decyzję o malowaniu często odwlekamy na „lepsze czasy”. Możliwości świata dekoratorskiego nie kończą się jednak na puszkach pełnych kolorowej farby i Twojej kreatywności.
Kamienne dekoracje w skandynawskim wnętrzu
Na przestrzeni ostatnich kilku lat styl skandynawski stał się na tyle popularny, iż zaczął pojawiać się w niemal każdym wnętrzu. Nic w tym dziwnego – jasne kolory, minimalistyczne akcenty oraz ogromna różnorodność w doborze dodatków sprawiła, że miłośnicy aranżacji pokochali ten styl. Funkcjonalne pomieszczenie inspirowane powrotem do natury doskonale wpływa na samopoczucie domowników, dając im wymarzony relaks i spokój.
Rola dekoracji wnętrz - wybierz ozdoby do swojego domu
Wprowadzając się do nowego mieszkania, remontując dom od podstaw, odświeżając kolor ścian czy zmieniając meble często zapominamy, że spełniające praktyczną funkcję wyposażenie to nie jedyny element, na jaki trzeba zwrócić uwagę.
Aranżacja pustej ściany - jak ją ozdobić?
Najciekawsze inspiracje na puste ściany w domu. Sprawdź co proponują eksperci i odkryj rozmaite możliwości, które uatrakcyjnią Twoje wnętrza.